1. urodziny AG Words and Crafts!

Nawet nie wiem, kiedy zleciał ten czas, ale AG Words and Crafts ma już rok! Blog towarzyszył mi przez cały mój zeszłoroczny okres intensywnego uczenia się siebie i poniekąd jest zapisem tego procesu. Chociaż na razie nie wiem do końca, co zrobić dalej, ciekawa jestem, co przyniesie AG Words and Crafts kolejny rok w sieci.

Od pierwszego posta dużo się zmieniło. W  początkowym założeniu blog miał być felietonowo-biżuteryjny i stanowić uzupełnienie copywriterskiego portfolio. W międzyczasie przypałętał się do mnie temat planowania i organizacji, który okazał się być dla Was, czytelników AG Words and Crafts, bardzo interesujący.

Jako jedna z pierwszych osób w Polsce napisałam o bullet journalingu – wpisy z tej serii cieszą się niesłabnącą popularnością, a Jak zacząć swój bullet journal już od prawie roku jest tym najchętniej czytanym, komentowanym i polecanym na moim blogu!

1

Stopniowo wygasły za to wpisy z serii Myśli poluzowane, ale będę chciała je przywrócić, bo przyjemnie się je tworzy.

Po jakimś czasie zaniknęły również wpisy o biżuterii. W końcu przyznałam sobie prawo do tego, że nie muszę lubić robienia biżuterii tylko dlatego, że umiem ją robić i dobrze mi to wychodzi. Długo, długo przebijało się to do mojej świadomości, długo mi zajęło przyznanie się przed samą sobą! Nawet teraz, pisząc o tym publicznie, dziwnie głupio mi przyznawać się do zmiany zdania.

W ostatnim kwartale 2016 roku AG Words and Crafts zaliczyło zjazd – nie pisałam, nawet nie myślałam za bardzo o blogu. Przyczyny tłumaczyłam w styczniu. Choć obiecywałam poprawę, ostatnio znów na blogu pusto, aż echo niesie. Za ten stan rzeczy winię obecnie dość frustrujący etap poszukiwania pracy – na szczęście już zakończony i uwieńczony sukcesem. Dzięki znalezieniu pracy mogę sobie pozwolić na dalszy rozwój bloga, tylko…

urodziny3

CZEGO CHCĘ?

W styczniu pisałam tak:

Zamierzam przejść na własną domenę i zrobić tym samym rewolucję szablonową i lifting graficzny, ale to plan na dalszą część roku – przydałoby się najpierw znaleźć pracę :)
Plan na najbliższy czas to przede wszystkim ustalenie harmonogramu publikacji na co najmniej miesiąc do przodu i powrót do regularnego pisania. Czuję potrzebę uporządkowania spraw około blogowych – wbicia się w jakiś schemat działań, pisania i robienia zdjęć z wyprzedzeniem, a nie „jak mnie natchnie”, śledzenia statystyk i wyznaczania sobie celów.

Teraz mi dziwnie, bo… już tak nie czuję! Ta potrzeba zajęcia się blogiem gdzieś się ulotniła. Moją głowę zajmuje milion spraw, emocje związane z nową pracą jeszcze nie opadły. Dopiero wdrażam się w rytm pracy na etacie, a nie jest to łatwe po 16 miesiącach bezrobocia wypełnionego jedynie dorywczymi zajęciami. Jednocześnie nie chcę zostawić AG Words and Crafts… Choć na razie nie mam czasu i głowy ani do Crafts, ani do Words.

Nie chcę, żeby myślenie „ten pomysł nie jest wystarczająco dobry” lub „nie mam zrobionych zdjęć, a światło jest beznadziejne w tym mieszkaniu” powstrzymywało mnie od publikacji na własnym blogu. A na razie niestety tak to wygląda… Im dłuższą mam przerwę od blogowania, tym bardziej jestem przekonana, że muszę dostarczyć super-wartościową treść, najlepiej okraszoną jakimś bonusem do pobrania. Każdy mój pomysł jest za mało imponujący, zbyt głupi, zbyt prosty – w rezultacie nic nie powstaje. Bo przecież jak nie jest perfekcyjnie, to nawet nie warto zaczynać.

W teorii wiem, że zrobione jest lepsze od doskonałego, ale do mojej podświadomości dociera to bardzo opornie. Nawet teraz, przy wpisie rocznicowym, myślałam: „no tak znów zaserwuję pogadankę o tym, co się nie udaje, zamiast czegoś wartościowego”…

Stąd też moje zastanawianie się, co dalej z AG Words and Crafts. Oczywiście, wszystko da się połączyć, wpleść w plan tygodnia pisanie i zdjęcia bez większego wysiłku, to tylko kwestia dobrej organizacji – sama wiem to najlepiej!

urodziny2

Myślę jednak, że teraz muszę sobie dać czas. Nie planować, nie wymagać. Pisać. Cieszyć się tym, co robię, zamiast martwić się, że nie działam zgodnie z Planem Rozwoju. Nie kalkulować, nie zastanawiać się, czy temat jest „klikalny”, tylko pisać.

Czego sobie i Wam życzę :)

Reklamy

One thought on “1. urodziny AG Words and Crafts!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s